Alza sa bráni kritike: Cez víkend doručujeme, napriek obvineniam

Manažér úverov, Štúdia spotrebiteľských úverov v SR
18.08.2016
Alza a Skylink v reklamách zavádzali
17.12.2016

Alza sa bráni kritike: Cez víkend doručujeme, napriek obvineniam

Internetový predajca Alza sa bráni obvineniam Spotrebiteľského centra. Nezisková organizácia na svojom webe tvrdila, že obchod v skutočnosti cez víkend zásielky nedoručuje, hoci to tvrdil v jednej z reklám.

Alza však redakcii Živé.sk poskytla potvrdenia o spolupráci s dvoma spoločnosťami, ktoré víkendovú prepravu zabezpečujú. Verziu predajcu potvrdil aj jeden zo skúšobných nákupov, kedy nám bol balík kuriérom doručený počas nedele.

Víkendové doručovanie prebieha

Spotrebiteľské centrum reagovalo na podnet nespokojného zákazníka. Tovar mu mal byť doručený cez víkend, dorazil však až v pondelok. Predajca sa odvolával na chybu kuriérskej spoločnosti, tá sa podľa nakupujúceho bránila, že cez víkend nedoručuje.

„Tento článok nás poškodzuje a uvádza nepravdivé informácie,“ povedal pre redakciu Živé.sk riaditeľ logistiky spoločnosti Alza Rudolf Žůrek. Uviedol, že predajca na víkendovom doručovaní spolupracuje so spoločnosťami Intime a Zavolajsikuriera.sk, obe firmy túto skutočnosť redakcii potvrdili.

Zmiešané skúsenosti

Problémy s dodaním sme najprv zaznamenali aj v redakcii, víkendová dodávka meškala až štyri dni. Najprv vraj kvôli preťaženiu dopravcu, neskôr sa obchod odvolal na chybu pri nakladaní vozidla. Alza v tom čase ponúkala bezplatné dodanie pre objednávky nad 10 eur.

Ďalší skúšobný nákup však prebehol v poriadku. Tovar sme objednali v sobotu, už v nedeľu večer ho doručil kuriér.