Nemeckí spotrebitelia podali žalobu na WhatsApp kvôli zhromažďovaniu dát

Združenie nemeckých spotrebiteľských organizácií podalo dnes súdny podnet voči mobilnej aplikácii WhatsApp v súvislosti s jej praktikami zhromažďovania a šírenia dát, informujú svetové tlačové agentúry.

SPIS_WhatsApp-Android

SPIS_WhatsApp-Android

Spolkové združenie nemeckých spotrebiteľských organizácií dnes oznámilo, že podalo žalobu na súde v Berlíne. WhatsApp podľa nich „zbiera a uskladňuje informácie sčasti nezákonne a následne ich posúva Facebooku“.

Spoločnosť Facebook kúpila celosvetovú četovaciu službu WhatsApp v roku 2014 a uplynulé leto oznámila, že WhatsApp začne zdieľať telefónne čísla svojich používateľov s touto sociálnou sieťou. Porovnanie četovacích aplikácii WhatsApp a BlackBerry Messenger sme priniesli v tomto článku.

Uvedená skutočnosť vzápätí rozhnevala organizácie presadzujúce ochranu údajov v Nemecku i inde vo svete.

WhatsApp argumentuje, že ňou používané „zásady ochrany súkromia a podmienky aktualizácií sú v súlade s platnými právnymi predpismi“. Používanie údajov európskych používateľov služby WhatsApp pre produkty a reklamné účely na Facebooku bolo „dočasne pozastavené“ s tým, že v súčasnosti prebiehajú rozhovory s úradmi.

DISKUSIA K ČLÁNKU

Kliknutím na reklamu nás podporíte!

Na konci každého článku nájdete reklamu, na ktorú prosíme kliknite po prečítaní článku. Podporíte nás približne jedným centom.

Ďakujeme!