Za 160 eur od mesta Humenné ušetrila spotrebiteľom pätnásťtisíc

Na projekt s názvom pomoc pri riešení spotrebiteľských sporov, cieľom ktorého bolo vykonať prednášky a prevádzkovať poradenskú kanceláriu žiadala Andrea Kanoczová od mesta Humenné osemsto eur. Získala […]

spotrebitelske-centrum-kanoczova-humenne

spotrebitelske-centrum-kanoczova-humenne

Na projekt s názvom pomoc pri riešení spotrebiteľských sporov, cieľom ktorého bolo vykonať prednášky a prevádzkovať poradenskú kanceláriu žiadala Andrea Kanoczová od mesta Humenné osemsto eur. Získala 160 eur, z ktorých dokázala doposiaľ ušetriť alebo vymôcť nielen obyvateľom Humenného viac než pätnásť tisíc.

„Za uplynulé mesiace sa na mňa obrátilo niekoľko desiatok ľudí, ktorí mali problémami s bankami i „nebankovkami“, poisťovňami, exekúciami, dražbami nehnuteľností, ale aj s riešením reklamácií.“ uviedla v svojom statuse na sociálnej sieti mediátorka Kanoczová.

Počas celého obdobia jej prešlo rukami viac ako 70 spotrebiteľských zmlúv pričom pri ich posudzovaní a riešení sporov spotrebiteľov spolupracovala s organizáciami na ochranu spotrebiteľov a v neposlednom rade aj Centrom právnej pomoci.

Ako ďalej mediátorka uvádza z poskytnutej dotácie Mesta Humenné realizovala prednášky pre verejnosť a publikovala články týkajúce sa ochrany práv spotrebiteľov v snahe osloviť čím, viac dotknutých ľudí, aby bránili svoje práva.

V jari tohto roku žiadalo Spotrebiteľské Centrum – nezisková organizácia bezodplatné poskytnutie nebytového priestoru (kancelárie) od Mesta Humenné za účelom ďalšieho prevádzkovania tejto poradenskej kancelárie a zníženia prevádzkových nákladov. So žiadosťou však nepochodilo. Dôvodom malo byť, že v meste funguje Centrum právnej pomoci a podobne zameranú organizáciu údajne humenčania nepotrebujú, dodal Miroslav Antoňak, generálny riaditeľ neziskovky.

„Napriek zamietavému stanovisku primátorky sa javí, že poradňa zameraná výlučne na pomoc spotrebiteľom v ťažkých životných situáciách, exekúciach či nevýhodných pôžikách bez ohraničenia minimálneho príjmu a zbytočne formalistického prístupu je pre občanov Humenného a okolia potrebná ako soľ“ uzatvoril Antoňak.

Neziskovka na ochranu spotrebiteľov začiatkom budúceho roka v spolupráci s mediátorkou Andreou Kanoczovou plánuje rozšíriť svoje pôsobenie a poskytovať občanom Humenného okrem mimosúdneho riešenia sporov a mediácii aj zastupovanie v súdnych sporoch a exekučných konaniach.

DISKUSIA K ČLÁNKU

Kliknutím na reklamu nás podporíte!

Na konci každého článku nájdete reklamu, na ktorú prosíme kliknite po prečítaní článku. Podporíte nás približne jedným centom.

Ďakujeme!