04. 08. 2020
pohladnica-pohotovost-vymahanie-pohladavok

Našli ste si v schránke túto „pohľadnicu“? Obráťte sa na políciu

Nebanková spoločnosť POHOTOVOSŤ prelomila pomyselné dno vymáhania pohľadávok. Spotrebiteľom posiela (doručuje) listové zásielky vo forme korešpondenčných lístkov s výzvou na spätný kontakt v údajne dôležitej veci. Zisťovali sme o akú vec sa jedná. 
20. 03. 2019
exekucia-new-kópia

Dávajte si pozor na bezprávne vyhrážky či psychický tlak pri vymáhaní pohľadávok

V kontakte s inkasnými/vymáhačskými spoločnosťami buďte asertívni a nepodľahnite ich tlaku.
10. 08. 2018
pohotovost_minipozicka_minihotovost_SK

Nebankovka blízka POHOTOVOSTI požičiava peniaze bez licencie

Národná banka Slovenska vydala upozornenie, ktorým varuje spotrebiteľskú verejnosť pred českou nebankovkou MINIHOTOVOST, SE. Tá požičiava peniaze na Slovensku i napriek tomu, že jej centrálna banka žiadne povolenie na poskytovanie úverov a pôžičiek pre spotrebiteľov neudelila.
01. 08. 2018
SPIS_euro-peniaze-eurominca-pozicka-uver-eur8

Ani v prípade neuhradenia dlhu, NEmôže byť u Vás vykonaná osobná návšteva

"Zároveň Vám dávame na vedomie, že v prípade neuhradenia vyššie uvedeného dlhu, môže byť u Vás vykonaná osobná návšteva zástupcom poverenej advokátskej kancelárie, za účelom zistenia Vašich majetkových pomerov a zaplatenia Vášho dlhu.." Takýmto povzbudivým frázam v listoch od inkasných spoločností odzvonilo.
25. 07. 2018

pozickaokamzite.com je podvod. Namiesto úveru prídete o peniaze

K úveru sa prostredníctvom portálov www.pozickaokamzite.com a www.hotovostnapozicka.com nedostanete. Od spotrebiteľov žiadajúcich úver vylákajú peniaze na úhradu zálohy vopred. Takéto konanie zákon nepovoľuje.
06. 06. 2018
NBS-ke sa zverejňovanie neprávoplatných rozhodnutí nepáči

NBS-ke sa zverejňovanie neprávoplatných rozhodnutí nepáči

V decembri minulého roka pribudla Národnej banke Slovenska nová povinnosť zverejňovať neprávoplatné rozhodnutia. Vďaka ich zverejňovaniu môže spotrebiteľská verejnosť čiastočne kontrolovať činnosť regulátora. To sa mu však nepáči.
21. 05. 2018
spotrebitelskecentrum-pohotovost-dlzi-justicnej-pokladnici-skoro-milion-eur

Skoro milión eur dlží nebankovka Pohotovosť na súdnych poplatkoch

Bez mála jeden milión eur dlží nebankovka Pohotovosť s.r.o. na súdnych poplatkoch Justičnej pokladnici z 15 656 právoplatných súdnych rozhodnutí. Peniaze nikto nevymáha!
13. 05. 2018
spotrebitelskecentrum-provident-uzatvaral-4000-zmluv-tyzdenne

Provident uzatváral týždenne viac ako 4000 zmlúv. Všetky sú bezúročné!

V časoch najväčšej slávy nebankovka Provident Financial s.r.o. požičiavala peniaze týždenne viac ako 4 000 spotrebiteľom. Podľa platnej legislatívy sú všetky tieto zmluvy bezúročné a bez poplatkov. Nebankovka dnes uteká pred pokutami.
23. 04. 2018
provident_nebankovka-je-v-likvidacii-endepro

Cez likvidáciu nebankovky Provident môžete získať preplatené eurá

Endepro s.r.o. (End Provident) je nový názov kedysi jednej najväčších slovenských nebankoviek Provident Financial. Tá ukončuje svoju činnosť likvidáciou, vrámci ktorej sa môžu občania uchádzať o peniaze, ktoré preplatili na pôžičkách.
eSpotrebiteľ