17. 06. 2018
provident-financial_01-nestandard1

Likvidácia nebankovky Provident pripraví spotrebiteľov o peniaze

Prerušiť likvidáciu nebankovky Provident Financial mienilo Spotrebiteľské Centrum, vyhlásením konkurzu na nebankovku. Návrh na vyhlásenie konkurzu nakoniec, centrum nepodá.
23. 04. 2018
provident_nebankovka-je-v-likvidacii-endepro

Cez likvidáciu nebankovky Provident môžete získať preplatené eurá

Endepro s.r.o. (End Provident) je nový názov kedysi jednej najväčších slovenských nebankoviek Provident Financial. Tá ukončuje svoju činnosť likvidáciou, vrámci ktorej sa môžu občania uchádzať o peniaze, ktoré preplatili na pôžičkách.
20. 04. 2018
provident_nebankovka-je-v-likvidacii-endepro

Nebankovka Provident Financial zmenila názov a je v likvidácii

Definitívny koniec nebankovky Provident Financial znamená pre klientov nevymožiteľnosť peňazí, ktorými občania preplatili svoje úvery.
08. 04. 2018
Spotrebitelske-Centrum-posiela-do-konkurzu-nebankovku-Pohotovost

Nebankovke POHOTOVOSŤ hrozí konkurz

Nebankovka POHOTOVOSŤ nerešpektuje rozhodnutia súdov, ktorými bola zaviazaná k vydaniu bezdôvodného obohatenia alebo náhrade trov advokátov. Súdmi priznané peniaze si započítava ako splátku „dlhov“ či úrokov. Hrozí jej zato konkurz.
03. 04. 2018
SPIS_euro-peniaze-eurominca-pozicka-uver-eur1

Nebankovka POHOTOVOSŤ s vymáhaním premlčaných dlhov neprestala

Pred viac ako dvoma rokmi skončila nebankovka POHOTOVOSŤ svoje podnikanie na Slovensku. Občanom požičiavali za príliš vysoké úroky. Napriek tomu tisícky Slovákov nachádzajú vo svojich schránkach listy s výzvami na vrátenie nielen požičaných peňazí, ale aj vysokých úrokov a poplatkov.
06. 06. 2018
NBS-ke sa zverejňovanie neprávoplatných rozhodnutí nepáči

NBS-ke sa zverejňovanie neprávoplatných rozhodnutí nepáči

V decembri minulého roka pribudla Národnej banke Slovenska nová povinnosť zverejňovať neprávoplatné rozhodnutia. Vďaka ich zverejňovaniu môže spotrebiteľská verejnosť čiastočne kontrolovať činnosť regulátora. To sa mu však nepáči.
05. 06. 2018
Podanie návrhu na vyhlásenie konkurzu stojí 1650 eur. Vyzbierať sa musia klienti nebankovky

Podanie návrhu na vyhlásenie konkurzu stojí 1650 eur. Vyzbierať sa musia klienti nebankovky Provident

Spotrebiteľské Centrum v polovici mája zverejnilo výzvu na verejnú zbierku, ktorou chce vyzbierať 1650 eur na úhradu súdneho poplatku. Ten bude potrebné zaplatiť pred podaním návrhu na vyhlásenie konkurzu Endepro s.r.o. (Provident Financial s.r.o.).
27. 05. 2018
Budova Rapid Life5

Manažér Rapid life stratil zmenku za 7,5 milióna, keď polícia začala zisťovať, či ju nesfalšoval

Dvojicu Špecializovaný trestný súd oslobodil práve pre chýbajúci priamy dôkaz. Konaním oboch mužov sa cítia poškodení aj ďalší Košičania.
24. 05. 2018
SpotrebitelskeCentrum-Na-kosickom-sude-bude-rozhodovat-skapincova-manzelka

Na košickom súde bude rozhodovať Škapincová manželka

Prezident vymenoval JUDr. Ing. Andreu Škapincovú rod. Oreničovú za sudkyňu Okresného súdu Košice I. Tá prešla bezpečnostnou previerkou i napriek tomu, že jej manžel Jaroslav Škapinec (riaditeľ správy poistenia v Rapid Life) je obžalovaný z obzvlášť závažných trestných činov. Riešiť ho bude Špecializovaný trestný súd už tento piatok.
23. 05. 2018
SpotrebitelskeCentrum-Zaujata-Spravkyna-Zavodska-Sud-neodvolal

Závodská nemala byť nikdy konkurznou správkyňou Rapid life, je zaujatá

Tretí konkurzný správca životnej poisťovne Rapid life žiadal o svoje odvolanie z funkcie. Súd opäť prvý pokus o svoje odvolanie správkyne JUDr. Jany Závodskej odmietol.
21. 05. 2018
spotrebitelskecentrum-pohotovost-dlzi-justicnej-pokladnici-skoro-milion-eur

Skoro milión eur dlží nebankovka Pohotovosť na súdnych poplatkoch

Bez mála jeden milión eur dlží nebankovka Pohotovosť s.r.o. na súdnych poplatkoch Justičnej pokladnici z 15 656 právoplatných súdnych rozhodnutí. Peniaze nikto nevymáha!
14. 05. 2018
SpotrebitelskeCentrum_Skapinec-Orenicova-Kosice2

O žalobách proti Rapid life rozhodovala svokra riaditeľa správy poistenia „podvodovne“

Dlhoročnou sudkyňou okresného súdu Košice II. je JUDr. Beáta Oreničová. Na svojom konte ma viac ako 1800 právoplatne skončených vecí a aktuálne 109 prebiehajúcich konaní. Rozhodovala však aj o nárokoch spotrebiteľov voči životnej poisťovni Rapid life. Nesmela!
13. 05. 2018
Spotrebiteľské Centrum (logo)

Dočasná odstávka služby ZmluvnéPodmienky.sk

Najbližšie dva týždne si občania nebudú môcť nechať bezplatne posúdiť svoju spotrebiteľskú zmluvu. Dôvodom je aktualizácia informačného systému i prijatie opatrení v súlade s GPDR.
Elektronická Podateľňa