03. 12. 2018
LacnejsieEnergie.sk

Energie zdraželi. Spoločne ich však môžu spotrebitelia získať lacnejšie

Cena za spotrebu zemného plynu od 1. decembra vzrástla v priemere o 6 percent, ceny elektriny a tepla môžu byť ešte vyššie v budúcom roku. Spotrebiteľské Centrum preto organizuje spoločnú spotrebiteľskú kampaň na zmenu dodávateľov energií.
16. 08. 2018
madarske-dialnicne-znamky-e-matrica-petkov-strelak-dialnicna-znamka-poplatok

Slovenské súdy asistujú pri vymáhaní poplatkov za spoplatnené cesty v Maďarsku

Nezaplatili ste diaľničnú známku v Maďarsku riadne a včas? Po návrate z letnej dovolenky Vás môže nepríjemne prekvapiť list bratislavskej advokátskej kancelárie STRELÁK & PETKOV s oznámením o vymáhaní pohľadávky necelých 90 eur. Pozreli sme sa nato, čo predchádza výzve na zaplatenie pohľadávky - "mimosúdne".
10. 08. 2018
pohotovost_minipozicka_minihotovost_SK

Nebankovka blízka POHOTOVOSTI požičiava peniaze bez licencie

Národná banka Slovenska vydala upozornenie, ktorým varuje spotrebiteľskú verejnosť pred českou nebankovkou MINIHOTOVOST, SE. Tá požičiava peniaze na Slovensku i napriek tomu, že jej centrálna banka žiadne povolenie na poskytovanie úverov a pôžičiek pre spotrebiteľov neudelila.
17. 06. 2018
provident-financial_01-nestandard1

Likvidácia nebankovky Provident pripraví spotrebiteľov o peniaze

Prerušiť likvidáciu nebankovky Provident Financial mienilo Spotrebiteľské Centrum, vyhlásením konkurzu na nebankovku. Návrh na vyhlásenie konkurzu nakoniec, centrum nepodá.
23. 04. 2018
provident_nebankovka-je-v-likvidacii-endepro

Cez likvidáciu nebankovky Provident môžete získať preplatené eurá

Endepro s.r.o. (End Provident) je nový názov kedysi jednej najväčších slovenských nebankoviek Provident Financial. Tá ukončuje svoju činnosť likvidáciou, vrámci ktorej sa môžu občania uchádzať o peniaze, ktoré preplatili na pôžičkách.
20. 04. 2018
provident_nebankovka-je-v-likvidacii-endepro

Nebankovka Provident Financial zmenila názov a je v likvidácii

Definitívny koniec nebankovky Provident Financial znamená pre klientov nevymožiteľnosť peňazí, ktorými občania preplatili svoje úvery.
08. 04. 2018
Spotrebitelske-Centrum-posiela-do-konkurzu-nebankovku-Pohotovost

Nebankovke POHOTOVOSŤ hrozí konkurz

Nebankovka POHOTOVOSŤ nerešpektuje rozhodnutia súdov, ktorými bola zaviazaná k vydaniu bezdôvodného obohatenia alebo náhrade trov advokátov. Súdmi priznané peniaze si započítava ako splátku „dlhov“ či úrokov. Hrozí jej zato konkurz.
03. 04. 2018
SPIS_euro-peniaze-eurominca-pozicka-uver-eur1

Nebankovka POHOTOVOSŤ s vymáhaním premlčaných dlhov neprestala

Pred viac ako dvoma rokmi skončila nebankovka POHOTOVOSŤ svoje podnikanie na Slovensku. Občanom požičiavali za príliš vysoké úroky. Napriek tomu tisícky Slovákov nachádzajú vo svojich schránkach listy s výzvami na vrátenie nielen požičaných peňazí, ale aj vysokých úrokov a poplatkov.
25. 11. 2018
Rapid-life-billboard-NBS

558 eur cash a sporné milióny. Takýto je majetok poisťovne Rapid life

Začiatkom novembra zverejnila konkurzná správkyňa životnej poisťovne Rapid life v obchodnom vestníku súpis majetku poisťovne, v ktorom sú zahrnuté aj miliónové pohľadávky voči Národnej banke Slovenska.
26. 10. 2018
Pripravený na práva spotrebiteľov

Je váš podnik pripravený na práva spotrebiteľov? Zistite to na školení

Sú postupy vašej spoločnosti pri vybavovaní žiadosti spotrebiteľa správne? Odpoveď nielen na túto otázku získajú malý a stredný podnikatelia na bezplatnom školení Consumer Law Ready - Pripravený na spotrebiteľské práva, akreditovanom Európskou komisiou.
13. 09. 2018
spotrebitelskecentrum_naka-policia-prezident-gaspar

Tisícky klientov Rapid Life čakajú na vyriešenie situácie. Agenda doteraz leží v súkromnom archíve

Tisícky klientov skrachovanej Rapid Life, ktorá je v konkurze, očakávali že polícia bude v prípade konať okamžite. Dodnes ale Národná kriminálna agentúra neprevzala všetky dokumenty spoločnosti, ktoré pre trestné konanie nevyhnutne potrebuje. Správkyňa desiatky tisíc poistných zmlúv a dokumentov pre vyšetrovateľov pracne skompletizovala, no doteraz ležia v súkromnom archíve.
08. 09. 2018
rapid-life-zakaznicke-centrum

V kauze Rapid life súd požiadal NAKA o sprístupnenie účtovníctva

V kauze košickej životnej poisťovne Rapid life stále prebieha spracovávanie pohľadávok veriteľov správkyňou konkurznej podstaty poisťovne.
02. 09. 2018
Budova Rapid Life2

NAKA po roku „vyšetrovania“ preberie dokumenty skrachovanej poisťovne Rapid life

Po viac než roku od podania trestného oznámenia preberie 4. septembra Národná kriminálna agentúra dokumenty zadržané po zavedení nútenej správy, z ktorých má byť zrejmé zanedbanie povinností bývalého vedenia poisťovne Rapid life pri správe cudzieho majetku.
16. 08. 2018
Spotrebiteľské Centrum (logo)

Oznam o čerpaní dovolenky v kancelárii Humenné

Z dôvodu čerpania dovolenky bude poskytovanie služieb v kancelárií Spotrebiteľského Centra v Humennom obmedzené.
Elektronická Podateľňa