16. 08. 2018
madarske-dialnicne-znamky-e-matrica-petkov-strelak-dialnicna-znamka-poplatok

Slovenské súdy asistujú pri vymáhaní poplatkov za spoplatnené cesty v Maďarsku

Nezaplatili ste diaľničnú známku v Maďarsku riadne a včas? Po návrate z letnej dovolenky Vás môže nepríjemne prekvapiť list bratislavskej advokátskej kancelárie STRELÁK & PETKOV s oznámením o vymáhaní pohľadávky necelých 90 eur. Pozreli sme sa nato, čo predchádza výzve na zaplatenie pohľadávky - "mimosúdne".
10. 08. 2018
pohotovost_minipozicka_minihotovost_SK

Nebankovka blízka POHOTOVOSTI požičiava peniaze bez licencie

Národná banka Slovenska vydala upozornenie, ktorým varuje spotrebiteľskú verejnosť pred českou nebankovkou MINIHOTOVOST, SE. Tá požičiava peniaze na Slovensku i napriek tomu, že jej centrálna banka žiadne povolenie na poskytovanie úverov a pôžičiek pre spotrebiteľov neudelila.
17. 06. 2018
provident-financial_01-nestandard1

Likvidácia nebankovky Provident pripraví spotrebiteľov o peniaze

Prerušiť likvidáciu nebankovky Provident Financial mienilo Spotrebiteľské Centrum, vyhlásením konkurzu na nebankovku. Návrh na vyhlásenie konkurzu nakoniec, centrum nepodá.
23. 04. 2018
provident_nebankovka-je-v-likvidacii-endepro

Cez likvidáciu nebankovky Provident môžete získať preplatené eurá

Endepro s.r.o. (End Provident) je nový názov kedysi jednej najväčších slovenských nebankoviek Provident Financial. Tá ukončuje svoju činnosť likvidáciou, vrámci ktorej sa môžu občania uchádzať o peniaze, ktoré preplatili na pôžičkách.
20. 04. 2018
provident_nebankovka-je-v-likvidacii-endepro

Nebankovka Provident Financial zmenila názov a je v likvidácii

Definitívny koniec nebankovky Provident Financial znamená pre klientov nevymožiteľnosť peňazí, ktorými občania preplatili svoje úvery.
08. 04. 2018
Spotrebitelske-Centrum-posiela-do-konkurzu-nebankovku-Pohotovost

Nebankovke POHOTOVOSŤ hrozí konkurz

Nebankovka POHOTOVOSŤ nerešpektuje rozhodnutia súdov, ktorými bola zaviazaná k vydaniu bezdôvodného obohatenia alebo náhrade trov advokátov. Súdmi priznané peniaze si započítava ako splátku „dlhov“ či úrokov. Hrozí jej zato konkurz.
03. 04. 2018
SPIS_euro-peniaze-eurominca-pozicka-uver-eur1

Nebankovka POHOTOVOSŤ s vymáhaním premlčaných dlhov neprestala

Pred viac ako dvoma rokmi skončila nebankovka POHOTOVOSŤ svoje podnikanie na Slovensku. Občanom požičiavali za príliš vysoké úroky. Napriek tomu tisícky Slovákov nachádzajú vo svojich schránkach listy s výzvami na vrátenie nielen požičaných peňazí, ale aj vysokých úrokov a poplatkov.
13. 09. 2018
spotrebitelskecentrum_naka-policia-prezident-gaspar

Tisícky klientov Rapid Life čakajú na vyriešenie situácie. Agenda doteraz leží v súkromnom archíve

Tisícky klientov skrachovanej Rapid Life, ktorá je v konkurze, očakávali že polícia bude v prípade konať okamžite. Dodnes ale Národná kriminálna agentúra neprevzala všetky dokumenty spoločnosti, ktoré pre trestné konanie nevyhnutne potrebuje. Správkyňa desiatky tisíc poistných zmlúv a dokumentov pre vyšetrovateľov pracne skompletizovala, no doteraz ležia v súkromnom archíve.
08. 09. 2018
rapid-life-zakaznicke-centrum

V kauze Rapid life súd požiadal NAKA o sprístupnenie účtovníctva

V kauze košickej životnej poisťovne Rapid life stále prebieha spracovávanie pohľadávok veriteľov správkyňou konkurznej podstaty poisťovne.
02. 09. 2018
Budova Rapid Life2

NAKA po roku „vyšetrovania“ preberie dokumenty skrachovanej poisťovne Rapid life

Po viac než roku od podania trestného oznámenia preberie 4. septembra Národná kriminálna agentúra dokumenty zadržané po zavedení nútenej správy, z ktorých má byť zrejmé zanedbanie povinností bývalého vedenia poisťovne Rapid life pri správe cudzieho majetku.
16. 08. 2018
Spotrebiteľské Centrum (logo)

Oznam o čerpaní dovolenky v kancelárii Humenné

Z dôvodu čerpania dovolenky bude poskytovanie služieb v kancelárií Spotrebiteľského Centra v Humennom obmedzené.
01. 08. 2018
SPIS_euro-peniaze-eurominca-pozicka-uver-eur8

Ani v prípade neuhradenia dlhu, NEmôže byť u Vás vykonaná osobná návšteva

"Zároveň Vám dávame na vedomie, že v prípade neuhradenia vyššie uvedeného dlhu, môže byť u Vás vykonaná osobná návšteva zástupcom poverenej advokátskej kancelárie, za účelom zistenia Vašich majetkových pomerov a zaplatenia Vášho dlhu.." Takýmto povzbudivým frázam v listoch od inkasných spoločností odzvonilo.
25. 07. 2018

pozickaokamzite.com je podvod. Namiesto úveru prídete o peniaze

K úveru sa prostredníctvom portálov www.pozickaokamzite.com a www.hotovostnapozicka.com nedostanete. Od spotrebiteľov žiadajúcich úver vylákajú peniaze na úhradu zálohy vopred. Takéto konanie zákon nepovoľuje.
Elektronická Podateľňa