22. 06. 2020
Pozor na Centrálný register dlžníkov SR! Falošný register si za overenie identity pýta 500 eur a vydáva falošné potvrdenia

Pozor na Centrálny register dlžníkov SR! Falošný register si za overenie identity pýta 500 eur a vydáva falošné potvrdenia

Na falošný register upozorňovala v minulosti Národná banka Slovenska i Slovenská obchodná inšpekcia. Napriek tomu stále funguje.
14. 04. 2020
monarchial.sk podvod

Ak chcete prísť o peniaze a ostať bez tovaru nakúpte na monarchial.sk

Napriek tomu, že obchod naoko spĺňa zákonom ustanovené podmienky ide podľa Spotrebiteľského Centra, ktoré monitoruje viac ako 12400 elektronických obchodov o podvod.
13. 04. 2020
podvodnyeshop.sk

Podvodných e-shopov s rúškami je viac než dosť

Spotrebiteľské Centrum vytvorilo a spravuje najväčšiu databázu podvodných e-shopov (domén) s cieľom zabrániť poškodzovaniu práv slovenských spotrebiteľov v on-line prostredí. Monitorujú viac ako 12 tisíc domén.
18. 03. 2020
huglo.sk

Pozor na podvodné e-shopy, predávajú aj ochranné rúška. Polícia upozorňuje na Huglo

Polícia informuje o množstve sťažeností na internetový obchod Huglo.sk, ktorý podľa všeobecných podmienok prevádzkuje britský subjekt Ropeta. Slovenská obchodná inšpekcia hovorí o zvýšenom náraste podnetov ku koncu minulého a začiatku tohto roka.
25. 07. 2018

pozickaokamzite.com je podvod. Namiesto úveru prídete o peniaze

K úveru sa prostredníctvom portálov www.pozickaokamzite.com a www.hotovostnapozicka.com nedostanete. Od spotrebiteľov žiadajúcich úver vylákajú peniaze na úhradu zálohy vopred. Takéto konanie zákon nepovoľuje.
05. 11. 2017
Kauza Zlavoty Sk

Páchatelia z kauzy Zľavoty.sk sa po piatich rokoch postavia pred súd

Prostredníctvom portálu Zľavoty.sk si v roku 2012 objednalo služby niekoľko desiatok občanov. Šlo o podvod v sume 18 642 eur.
13. 10. 2017
europemoneyfundament_podvod_financne-sluzby-pozicky-960x375

Požiadali ste o pôžičku Europe Money Fundament? Ozvite sa nám!

Firma Europe Money Fundament s.r.o. sľubovala nebankové pôžičky, ktorých poskytnutie podmieňovala uhradením poplatkov. Po ich uhradení však úver neposkytla. Máte podobnú skúsenosť kontaktujte nás.
17. 07. 2017

IRON LADY zatrhli podnikanie

Eseročke Iron Lady, ktorá už roky dlhuje zákazníčkam stovky eur, úrady konečne utiahli kohútik. Spoločnosť sa po dlhých rokoch vyhýbania spravodlivosti musí rozlúčiť s podnikaním. Bude to však stačiť?
22. 03. 2017
Spotrebitelske-Centrum_varuje-pred-blckdmnd-sk

V eshope blckdmnd.sk neodporúčame nakupovať

Nakupovanie v obchode s názvom podobným svetoznámej obchodnej značky nie vždy znamená, že nakupujete v zaručenom elektronickom obchode. Zistila to aj Katka, ktorá sa rozhodla odstúpiť od zmluvy a vrátiť tovar objednaný z e-shopu www.blckdmnd.sk. Neuveríte čo si majiteľka dovolila.
eSpotrebiteľ