Je pre vás obsah článkov zaujímavý?
Prispejte na ich vznik

Činnosť Spotrebiteľského Centra môžete podporiť niekoľkými spôsobmi.
Rozhodnutie už necháme na Vás.

Prispejte 1 € mesačne, aby sme mohli písať viac


Píšeme o tom, čo inde nenájdete

Spotrebiteľské Centrum je neziskovou organizáciou, ktorá sa usiluje o zlepšenie ochrany spotrebiteľov a vymožiteľnosť spotrebiteľských práv bez akéhokoľvek vplyvu politických strán, ekonomicky činných subjektov, náboženstiev či ideológii.

Otvárame témy, vďaka ktorým sa skoro vždy dostaneme do problémov. Informujeme o neférových praktikách obchodníkov, poukazujeme na špekulantov, varujeme občanov pred podvodmi na internete a v neposlednom rade radíme ako konfliktným situáciám predchádzať i riešiť ich.

Napriek súdnym sporom a ťahaniciam, ktorým čelíme po zverejnení nie lichotivých článkov nemienime ustupovať. Našim cieľom je s odhodlaním chrániť práva a ekonomické záujmy spotrebiteľov aj za cenu podstupovaných rizík.

Publikované články sú bezplatné dostupné spotrebiteľskej verejnosti na webových stránkach Spotrebiteľského poradenského a informačného servisu, ktorý vydáva Spotrebiteľské Centrum vďaka bezplatnému The Hostingu od spoločnosti Websupport.Prečo podporovať Spotrebiteľské Centrum

O tom, čo všetko robíme pre občanov – spotrebiteľov nájdete na našich webových stránkach dostatok informácií z ktorých je zjavný náš záujem o spotrebiteľskú problematiku, odhodlanie brániť práva slabších a bojovať za utláčaných.

Máme síce radšej istotu úspechu v súdnom spore, nebojíme sa ani riskovať a vstupovať komplikovaných vecí.Naozaj potrebujete dôvod? Tak kliknite


Darujte nám 2% zo svojich daní

Aj tento rok môžete byť tak trochu súčasťou Spotrebiteľského Centra a pomáhať nám s informovaním slovenských spotrebiteľov o aktuálnom dianí..

Celé 2% zo svojich daní môžete darovať na rôzne účely. Ak sa rozhodnete pre Spotrebiteľské Centrum, vedzte, že váš príspevok poputuje na dobrú vec – na ochranu Vašich práv. Tie priamo či nepriamo chránime aj vtedy keď o tom ani netušíte. Robíme to tak, že sústreďujeme pozornosť občanov, spolupracujúcich organizácií, verejnej správy a expertov na problémy a potreby občanov našej krajiny, ktoré považujeme za kľúčové.

O týchto problémoch sa snažíme v čo najväčšej možnej miere informovať spotrebiteľskú verejnosť prostredníctvom infomrácii zverejňovaných na stránkach spotrebitelskecentrum.sk a našich projektov.

Z celkovo získanej sumy asignáciou daní z príjmov vyčleníme tridsaťtri percent na vznik a realizáciu projektu Spotrebiteľský Magazín. Jeho realizáciou máme ambíciu vytvoriť prvý samostatný slovenský on-line magazín poskytujúci spotrebiteľom kvalitný obsah vo forme porovnávacích testov, odporúčaní obchodníkov a nimi poskytovaných služieb či tovarov.Dôležité informácie & pokyny pre darcov 2%Autori

Dobrovoľnícka služba je zväčša neplatená aktivita vykonávaná na základe slobodnej vôle a slobodného rozhodnutia v prospech Spotrebiteľského Centra.

Úlohy dobrovoľníkov sú rôzne a vzťahujú sa najmä k sekundárnym činnostiam vykonávaných na diaľku, teda z domu prostredníctvom internetu ale aj priamo v teréne.

Väčšina úloh vykonávaných na diaľku je založená na jednoduchom intuitívnom princípe „Skopíruj“, „Vlož“ a „Odošli“. Úlohy vykonávané v teréne majú rovnaký princíp „Prines, Odnes, Vykonaj“ čo sa niekomu môže zdať nudné, ale buďte si istí, že sa nudiť nebudete.

Zábavu Vám počas práce ponúknuť nemôžeme avšak naopak môžete sa naučiť mnoho zaujímavých v živote potrebných vecí.

Staň sa súčasťou Spotrebiteľského Centra, pretože bez dobrovoľníkov by realizácia mnohých činností a projektov nebola vôbec možná.Chceš byť dobrovoľníkom? Nechaj nám na seba kontakt


O čom chceme písať

Časté otázky

1Prečo by som mal podporovať činnosť Spotrebiteľského Centra?
Pretože:
  • sa s nami môžete bezplatne poradiť so svojim spotrebiteľským problémom telefonicky, online i osobne
  • pomáhame riešiť problémy s predávajúcimi mimosúdne a keď sa nedá dohodnúť, tak zastupujeme spotrebiteľov v súdnych sporoch
  • na odstúpenie od zmluvy môžete bezplatne používať našu pomôcku
  • si môžete nechať bezplatne skontrolovať svoju zmluvu vrámci projektu ZmluvnéPodmienky.sk
  • presadzujeme zmeny zákonov v prospech bežných ľudí
  • varujeme občanov pred podvodnými webovými stránkami
  • ... nikdy neviete kedy nás budete potrebovať
2Kto sa môže stať dobrovoľníkom?

Dobrovoľníkom sa môže stať osoba, ktorá dovŕši vek 15 rokov preferujeme však študentov gymnázií, stredných škôl s ekonomickým zameraním a vysokých škôl.

Z profilu našej činnosti pre svoje štúdium najviac vyťažia študenti odboru právo a ekonomických odborov.

Šikovným a odhodlaným poskytujeme študentské stáže.

3Na aké činnosti potrebujete dobrovoľníkov?
4Ako sumou vás podporili darcovia cez Darujme.sk?

Program Darujme.sk je nekomerčné platobné riešenie určené výhradne pre mimovládne neziskové organizácie.

Prostredníctvom Darujme.sk môžu občania podporovať naše aktivity ľahko, rýchlo a hlavne bezpečne. Môžete platiť kartou alebo platobným tlačidlom väčšiny bánk.

Cez Darujme.sk ste nás doposiaľ podporili sumou .

Zdieľať
Kam ďalej?
Späť na: O organizácii
Zdieľať
eSpotrebiteľ