Šperky na pandoralatest.com nenakupujte

Kúpiť drahé šperky v zľave sa nevypláca, najmä ak ich kupujete v podvodnom e-shope z Číny.

SPIS_pandoralatest_com

SPIS_pandoralatest_com

Na Spotrebiteľské Centrum – neziskovú organizáciu sa obrátila spotrebiteľka so žiadosťou o pomoc pri získaní kúpnej ceny nedoručených šperkov, ktoré si zakúpila prostredníctvom pandoralatest.com. 

V čase objednávania mala dojem, že tovar nakupuje na oficiálnej stránke Pandora, ktorá sa skutočne podobá oficiálnym webovým stránkam, ktoré sú na doméne pandora.net.

Ako uviedla sťažovateľka podľa informácii z banky bola platba prevedená v prospech účtu v Číne. S predávajúcim komunikovala a žiadala ho o vrátenie kúpnej ceny v sume približne 250 euro, ten jej výzvy ignoruje resp. oznámil jej, že nemá na vrátenie peňazí nárok.

Ako jednoducho odhaliť podvodný e-shop?

Férový elektronický obchod má uvedené kontaktné a registračné informácie predajcu či sa jedná o firmu alebo fyzickú osobu. Tieto informácie sú ľahko dostupné na webovej stránke a nie je potrebné ich pracne vyhľadávať. Absencia týchto informácii by mala pre spotrebiteľa identifikovať možné problémy.

Nemá uvedené kontaktné informácie? 

Spotrebiteľ si môže pred samotným nákupom, ak nie sú uvedené všetky potrebné kontaktné informácie na webe predajcu, overiť kedy vznikla webová stránka v niektorých prípadoch sa dá zistiť aj kto je jej vlastníkom cez WHOIS záznam. Na internete je niekoľko bezplatných overovateľov platnosti domén. Stránku pandoralatest.com sme overovali cez who.is.

Ako získať späť peniaze?

Reálnych možností ako získať späť peniaze od predajcu z Číny či zahraničia nie je veľa. Platbu kartou možno reklamovať u vydavateľa karty a teda v svojej banke, avšak nie vždy sa vám to musí podariť. Odporúčame preto on-line platby vykonávať iba na zabezpečených webových stránkach, ktoré poznáte alebo ste v nich už úspešne nakupovali.

Nakupovanie v zahraničí môže byť aj bezpečné. Najmä, ak nakupujete cez veľké obchodné trhoviská ako je napríklad AliExpress.com či Ebay.com, ktoré majú prepracovaný systém online riešenia sporov medzi obchodníkom a kupujúcim.

DISKUSIA K ČLÁNKU

Kliknutím na reklamu nás podporíte!

Na konci každého článku nájdete reklamu, na ktorú prosíme kliknite po prečítaní článku. Podporíte nás približne jedným centom.

Ďakujeme!