Organizačné oznamy

Oznamy klientom, používateľom služieb a aplikácii Spotrebiteľského Centra

Prispejte 1 € mesačne na činnosť Spotrebiteľského Centra


Krátko o Spotrebiteľskom Centre

Myšlienka vzniku Spotrebiteľského Centra sa zrodila v roku 2011 po úspešne ukončenom súdnom spore v kauze tzv. 60-eurových faktúr, v ktorej boli prevádzkovateľmi webových stránok požadované skryté úhrady za registráciu od novembra 2009, kedy sa táto kauza začala.

Pri riešení tejto kauzy sa ukázalo niekoľko závažných nedostatkov v oblasti ochrany spotrebiteľa a to najmä v tom, že na Slovensku napriek existencii niekoľkých desiatok spotrebiteľských združení, ktoré však nevykonávali činnosť alebo sa problematikou elektronického obchodu nechceli zaoberať.


Pokračovať v čítaní príbehu Spotrebiteľského Centra

Aktuálne sa venujeme riešeniu týchto kolektívnych sporov


Oznam

Koronavírus (ochorenie COVID-19) v uplynulých dňoch prekročil európske hranice, čím značne obmedzil možnosti bezstarostného vycestovania.


Oznam

Sú postupy vašej spoločnosti pri vybavovaní žiadosti spotrebiteľa správne? Odpoveď nielen na túto otázku získajú malý a stredný podnikatelia na bezplatnom školení Consumer Law Ready – Pripravený na spotrebiteľské práva, akreditovanom Európskou komisiou.


Oznam

Z dôvodu čerpania dovolenky bude poskytovanie služieb v kancelárií Spotrebiteľského Centra v Humennom obmedzené.


Oznam

Najbližšie dva týždne si občania nebudú môcť nechať bezplatne posúdiť svoju spotrebiteľskú zmluvu. Dôvodom je aktualizácia informačného systému i prijatie opatrení v súlade s GPDR.


Oznam

Spotrebiteľské Centrum ukončí činnosť regionálnej kancelárie v Nitre do konca apríla 2018.


Oznam

Spotrebiteľské Centrum bude v niektorých svojich kanceláriách poskytovať poradenstvo za päť eurový poplatok.


Oznam

Spotrebiteľské Centrum a jeho organizačné zložky spotrebiteľskej verejnosti oznamujú, že do dňa 15. apríla nebude možné telefonické spojenie prostredníctvom kontaktných liniek.


Oznam

Na rok 2018 sme žiadali od Ministerstva hospodárstva SR poskytnutie dotácie na účelové plánované kampane, ktorými sme chceli pomôcť najmä občanov s exekúciami.


Oznam

Klientov poškodených konaním životnej poisťovne Rapid life bude Spotrebiteľské Centrum prijímať na zastupovanie iba do 28. februára 2018.


Oznam

Z dôvodu nadmerného záujmu o služby Spotrebiteľského Centra v súvislosti so zastupovaním spotrebiteľov v konkurznom konaní skrachovanej životnej poisťovne Rapid life sprístupňujeme priame číslo na našu telefónnu ústredňu.


Oznam

Klienti vytunelovanej životnej poisťovne Rapid life, ktorí plánujú požiadať o zastupovanie v konkurznom konaní Spotrebiteľské Centrum by už čakať nemali.


Oznam

O najbližšieho pondelka (22.01.2018) bude externá kancelária Spotrebiteľského Centra prístupná pre poškodených poistencov Rapid life viac dní v týždni.


Oznam

Dňa 03. januára 2018 zobral späť žalobu na ochranu svojej povesti, ktorú voči Spotrebiteľskému Centru n.o. podal na Okresnom súde v Humennom.


Oznam

Asignáciou dvoch percent (2%) zaplatenej dane z príjmov bude možné v priebehu najbližších mesiacov uhradiť administratívny príspevok pokrývajúci náklady organizácie i platené služby poskytované Spotrebiteľským Centrom. V článku sa dozviete ako nato.


Oznam

Zať bývalého prezidenta životnej poisťovne Rapid life, Petra Talána žiadal odstránenie obsahu nášho webu a päť tisíc eurové odškodné. Súd jeho návrh zamietol.


Oznam

Koniec roka je vhodným časom na bilancovanie a podanie sumárneho účtu z vykonávanej činnosti v uplynulom období. Ako sme si v roku 2017 vodili? Dozviete sa v článku.


Oznam

Vianočným darom od Spotrebiteľského Centra svojim klientom a návštevníkom webových stránok by mal byť redizajn webových stránok. Naše stránky budú prehľadnejšie, jednoduchšie a rýchlejšie.


Oznam

Spotrebiteľské Centrum oznamuje zmenu prevádzkovej doby počas Vianočných a Novoročných sviatkov


Oznam

Spotrebiteľské Centrum aj tento rok umožní svojimi klientom stať sa členmi správnej rady neziskovej organizácie. Tá rozhoduje o všetkých činnostiach a záležitostiach organizácie.


Oznam

Talánovci sa radujú zbytočne. Rapidom okradnutí klienti likvidáciu neziskovej organizácie nepocítia. Po našom niekoľko mesačnom očakávaní to prišlo. Bývalé vedenie Rapid life objavilo „teplú vodu“ a podelilo sa s ňou na svojom facebooku. TOPkou je informácia o likvidácii neziskovej organizácie Spotrebiteľské Centrum (IČO: 50166131). O spôsobe zrušenia môžete rozhodnúť aj vy.


Oznam

Klienti životnej poisťovne Rapid life môžu požiadať Spotrebiteľské Centrum o zastupovanie v chystanom konkurznom konaní elektronicky, telefonicky a od pondelka 23. 10. 2017 osobne aj v Košiciach.


Oznam

Firma Europe Money Fundament s.r.o. sľubovala nebankové pôžičky, ktorých poskytnutie podmieňovala uhradením poplatkov. Po ich uhradení však úver neposkytla. Máte podobnú skúsenosť kontaktujte nás.


Oznam

Spotrebitelia, ktorí plánujú využiť služby poradenskej kancelárie Spotrebiteľského Centra v Nitre sa musia od 01. októbra vopred telefonicky dohodnúť na stretnutí.


Oznam

Spotrebitelia, ktorých Spotrebiteľské Centrum zastupovalo v súdnych sporoch (podali žiadosť v období od 01.01.2015 do 31.08.2017) voči životnej poisťovni Rapid life budú musieť doručiť nové splnomocnenia k zastupovaniu. Dôvodom je tá skutočnosť, že pôvodné splnomocnenia neboli určené pre zastupovanie v konkurznom konaní ale na zastupovanie v súdnych sporoch. V zásade sa nejedná o chybu ako takú keďže rozsah splnomocnení je možné aplikovať aj na konkurzné konanie . Napriek tomu, že zmena splnomocnení pre Spotrebiteľské Centrum predstavuje viac práce chceme mať 100%-tnú istotu vo všetkých našich krokoch.


Oznam

Dovolať sa do Spotrebiteľského Centra n.o. počas júna bude obtiažne. Dôvod je jednoduchý.


Oznam

Spotrebiteľské Centrum – nezisková organizácia oznamuje občanom obmedzenie poskytovania osobných konzultácii v spotrebiteľskej poradni v Bratislave počas júna 2017.


Oznam

Spotrebiteľské Centrum – nezisková organizácia prevádzkuje niekoľko desiatok webových stránok, ktoré majú spotrebiteľom poskytovať informácie i rady, takým je aj Práva-Spotrebiteľa.sk


Oznam

Od počiatku tohto roku boli naše webové stránky celkovo 31 443 krát zobrazené cez mobil, pre týchto návštevníkov sme na časť našich stránok implementovali technológiu AMP.


Oznam

Prostredníctvom Facebooku sa šíria klamlivé a zavádzajúce informácie o prebiehajúcom súdnom spore vedenom na Okresom súde Bratislava II. medzi Spotrebiteľským Centrom n.o. a pani Mgr. Kristínou Ulmanovou ku ktorým sa považujeme za nevyhnutné vyjadriť.


Oznam

Niekoľko dní a nocí testovania rýchlejšej verzie našich webových stránok prinieslo očakávaný výsledok. Z desiatich sekúnd sme sa dostali vo väčšine prípadov na dve sekundy.


Oznam

Spotrebiteľom oznamujeme, že dňa 28. marca 2017 nebude v k dispozícii poradňa v bratislavskom Ružinove z dôvodu kolízie s pojednávaním, v ktorom zastupujeme spotrebiteľa.


Oznam

Spotrebiteľská poradňa v bratislavskom Ružinove oslávila svoj prvý rok svojej prevádzky. Pomohla 133 obyvateľom s reklamáciami aj exekúciami .


Oznam

Ľuďom, ktorí majú problémy s dlhmi voči bankám či nebankovkám, bude bezplatne pomáhať nová spotrebiteľská právna poradňa, ktorú dnes otvorilo Spotrebiteľské Centrum – nezisková organizácia v […]


Oznam

Spotrebiteľom oznamujeme, že počas Vianočných sviatkov bude poskytovanie niektorých služieb Spotrebiteľského Centra – neziskovej organizácie úplne alebo čiastočne nedostupné a to následovne On-line poradenstvo cez www.spotrebiteľská-poradňa.sk a […]


Oznam

Na projekt s názvom pomoc pri riešení spotrebiteľských sporov, cieľom ktorého bolo vykonať prednášky a prevádzkovať poradenskú kanceláriu žiadala Andrea Kanoczová od mesta Humenné osemsto eur. Získala […]


Oznam

Náš elektronický informačný systém, automaticky po vyplnení formulára elektronickej podateľne, vygeneruje sériu dokumentov vo formáte PDF a odošle spotrebiteľovi na emailovú adresu zadanú pri vyplňaní formulára. […]


Zdieľať
Kam ďalej?
Späť na: O organizácii
Zdieľať
eSpotrebiteľ