Občanom pomôžeme s dlhmi v nebankovkách už aj v Humennom

Ľuďom, ktorí majú problémy s dlhmi voči bankám či nebankovkám, bude bezplatne pomáhať nová spotrebiteľská právna poradňa, ktorú dnes otvorilo Spotrebiteľské Centrum – nezisková organizácia v […]

spotrebiteľské-centrum_kukoreliho60-humenneqspotrebiteľské-centrum_kukoreliho60-humenne

spotrebiteľské-centrum_kukoreliho60-humenne

Ľuďom, ktorí majú problémy s dlhmi voči bankám či nebankovkám, bude bezplatne pomáhať nová spotrebiteľská právna poradňa, ktorú dnes otvorilo Spotrebiteľské Centrum – nezisková organizácia v Humennom.

Mediačno-poradenská kancelária Spotrebiteľského Centra sídli na Kukoreliho ulici č. 60 a svoje služby bude poskytovať v utorok a štvrtok od 10. do 14. hodiny vďaka spolupráci medzi neziskovkou a mediátorkou JUDr. Andreou Kanoczovou. Tá občanom Humenného a okolia pomôže napríklad aj s reklamáciou tovaru.

Za 160 eur od mesta Humenné ušetrila spotrebiteľom pätnásťtisíc

Záujemcovia si okrem toho budú môcť nechať v humenskej poradni skontrolovať aj výhodnosť uzatvorených zmlúv, alebo požiadať o zastupovanie v súdnom spore. „Radu dostanú občania bez ohľadu na výšku príjmu alebo dôchodku. Jedinou podmienkou je, aby boli spotrebiteľmi a mali dostatok listinných podkladov, najmä zmlúv,“ upozornil generálny riaditeľ Spotrebiteľského Centra Miroslav Antoňak. Taktiež dodal, že bezplatné poradenstvo sa týka výhradne spotrebiteľských vecí. Mediačné konanie je spoplatnené podľa zákona o mediácii.

Ako pripomenul, v poradni nájdu pomoc aj tí, voči ktorým je vedená exekúcia pre nesplatené a často nesplatiteľné dlhy. Spotrebiteľskému Centru sa podľa Antoňaka podarilo počas minulého roka zastaviť už niekoľko stoviek exekučných konaní vedených voči spotrebiteľom práve pre takéto dlžoby.

„Neúmerné zadlženie občanov a milióny vedených exekučných konaní sú neblahým následkom nedostatočnej regulácie a absentujúceho finančného vzdelávania. Počas minulého roka prijalo Spotrebiteľské Centrum na mimosúdne riešenie viac ako tisícku podnetov a úspešne zastupuje občanov vo viac ako 1400 súdnych sporoch, z ktorých podstatnú časť tvoria nebankové subjekty a košická životná poisťovňa Rapid life. Naším cieľom je zvýšiť povedomie občanov o ich spotrebiteľských právach a možnostiach ochrany voči nekalým a neférovým praktikám obchodníkov” dodal Antoňak.

Rapid life životná poisťovňa na kraji neobstála. Predbežné opatrenie súd zamietol

DISKUSIA K ČLÁNKU

Kliknutím na reklamu nás podporíte!

Na konci každého článku nájdete reklamu, na ktorú prosíme kliknite po prečítaní článku. Podporíte nás približne jedným centom.

Ďakujeme!