Na čo si dávať pozor, ak odchádzate od UPC

Zákazníci, ktorým nevyhovujú služby operátora UPC za vyššie ceny, majú do apríla čas zmluvu s firmou vypovedať a vybrať si nového poskytovateľa internetu, televízie a pevnej telefónnej linky.

SPIC_upc2

SPIC_upc2

V prípade, že sa ľuďom chystané zmeny nepáčia, bezplatne môžu z UPC odísť. Nezaplatia žiadnu zmluvnú pokutu za nedodržanie viazanosti ani nijaké penále.

„Zo zákona máte právo k 1. aprílu 2017 služby bez sankcie ukončiť. Ak sa takto rozhodnete, informujte nás čo najskôr, aby sme vedeli vašu žiadosť technicky spracovať,“ oznámila firma v liste.

Zákazníci si môžu vybrať z bohatej ponuky konkurencie. Napríklad Orange ponúka televíziu so 61 stanicami za 11,99 eura mesačne a jednorazovým poplatkom 9,90 eura.

Spotrebiteľské organizácie sa voči jednostranným zmenám v zmluvnej viazanosti ohradili a spolu s občanmi chystajú na UPC hromadné žaloby, ktorými chcú dosiahnuť aby spoločnosť nemohla meniť obchodné podmienky počas viazanosti.

 

Pomôžte nám zakázať jednostrannú zmenu podmienok UPC

 

Magio Televízia je už za desať eur mesačne a ľudia si môžu sami navoliť, ktoré kanály chcú v rámci balíčka mať. Slovanet má televíziu takisto za desať eur mesačne, v ponuke je vyše 50 kanálov.

Vo všeobecnosti však platí, že čím viac produktov od jednej firmy človek používa, tým má výhodnejšiu cenu. Najnižší balík televízie s internetom má Orange za 14,99 eura mesačne, rýchlosť sťahovania je podľa jeho webovej stránky 25 Mbit/s a rýchlosť odosielania 5 Mbit/s.

Slovanet zase ponúka za 24 eur internet, telefonovanie aj televíziu. Rýchlosť sťahovania je 60 Mbit/s a rýchlosť odosielania 20 Mbit/s.

Porovnať ceny internetu a káblovej televízie sa dá aj na stránke PorovnavacInternetu.sk. Stačí zadať len adresu, na ktorej sa služby majú využívať.

DISKUSIA K ČLÁNKU

Kliknutím na reklamu nás podporíte!

Na konci každého článku nájdete reklamu, na ktorú prosíme kliknite po prečítaní článku. Podporíte nás približne jedným centom.

Ďakujeme!