Na čo si dávať pozor, ak odchádzate od UPC

Zákazníci, ktorým nevyhovujú služby operátora UPC za vyššie ceny, majú do apríla čas zmluvu s firmou vypovedať a vybrať si nového poskytovateľa internetu, televízie a pevnej telefónnej linky.

SPIC_upc2

V prípade, že sa ľuďom chystané zmeny nepáčia, bezplatne môžu z UPC odísť. Nezaplatia žiadnu zmluvnú pokutu za nedodržanie viazanosti ani nijaké penále.

„Zo zákona máte právo k 1. aprílu 2017 služby bez sankcie ukončiť. Ak sa takto rozhodnete, informujte nás čo najskôr, aby sme vedeli vašu žiadosť technicky spracovať,“ oznámila firma v liste.

Zákazníci si môžu vybrať z bohatej ponuky konkurencie. Napríklad Orange ponúka televíziu so 61 stanicami za 11,99 eura mesačne a jednorazovým poplatkom 9,90 eura.

Spotrebiteľské organizácie sa voči jednostranným zmenám v zmluvnej viazanosti ohradili a spolu s občanmi chystajú na UPC hromadné žaloby, ktorými chcú dosiahnuť aby spoločnosť nemohla meniť obchodné podmienky počas viazanosti.

 

Spotrebitelske_centrum_UPC

Pomôžte nám zakázať jednostrannú zmenu podmienok UPC

 

Magio Televízia je už za desať eur mesačne a ľudia si môžu sami navoliť, ktoré kanály chcú v rámci balíčka mať. Slovanet má televíziu takisto za desať eur mesačne, v ponuke je vyše 50 kanálov.

Vo všeobecnosti však platí, že čím viac produktov od jednej firmy človek používa, tým má výhodnejšiu cenu. Najnižší balík televízie s internetom má Orange za 14,99 eura mesačne, rýchlosť sťahovania je podľa jeho webovej stránky 25 Mbit/s a rýchlosť odosielania 5 Mbit/s.

Slovanet zase ponúka za 24 eur internet, telefonovanie aj televíziu. Rýchlosť sťahovania je 60 Mbit/s a rýchlosť odosielania 20 Mbit/s.

Porovnať ceny internetu a káblovej televízie sa dá aj na stránke PorovnavacInternetu.sk. Stačí zadať len adresu, na ktorej sa služby majú využívať.

DISKUSIA K ČLÁNKU

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Kliknutím na reklamu nás podporíte!

Na konci každého článku nájdete reklamu, na ktorú prosíme kliknite po prečítaní článku. Podporíte nás približne jedným centom.

Ďakujeme!