Média o Spotrebiteľskom Cenre
v roku 2016

Dôležité informácie a upozornenia spotrebiteľom zverejňované cez média.
Informácie pre média.

Prispejte 1 € mesačne na ochranu svojich práv


Vo svetle kauzy Rapid life

Myšlienka vzniku Spotrebiteľského Centra sa zrodila v roku 2011 po úspešne ukončenom súdnom spore v kauze tzv. 60-eurových faktúr, v ktorej boli prevádzkovateľmi webových stránok požadované skryté úhrady za registráciu od novembra 2009, kedy sa táto kauza začala.

Pri riešení tejto kauzy sa ukázalo niekoľko závažných nedostatkov v oblasti ochrany spotrebiteľa a to najmä v tom, že na Slovensku napriek existencii niekoľkých desiatok spotrebiteľských združení, ktoré však nevykonávali činnosť alebo sa problematikou elektronického obchodu nechceli zaoberať.


Informácie o kauze krachu životnej poisťovne Rapid life

2016


28. 12. 2016

Ak sa niekto zapletie s nebankovkou, je skoro isté, že ho podvedie (rozhovor)

Nebankovky sú na Slovensku rovnaké, rozdiel je len v tom, ktorá ako podvádza.


22. 12. 2016

Markíza a Skylink putujú na Protimonopolný úrad. Vraj zneužívajú postavenie

Nezisková organizácia Spotrebiteľské centrum podala podnet na Protimonopolný úrad SR. Nepáči sa jej počínanie TV Markíza pri informovaní o svojom odchode z terestriálneho vysielania. Údajne pri ňom […]


17. 12. 2016

Alza a Skylink v reklamách zavádzali

Arbitrážna komisia Rady pre reklamu (AR RPR) zverejnila nálezy z jej 10. tohtoročného zasadnutia. V piatok o nich informovala na svojom webe. Komisia sa, okrem iných, zaoberala aj reklamami […]


08. 12. 2016

Alza sa bráni kritike: Cez víkend doručujeme, napriek obvineniam

Internetový predajca Alza sa bráni obvineniam Spotrebiteľského centra. Nezisková organizácia na svojom webe tvrdila, že obchod v skutočnosti cez víkend zásielky nedoručuje, hoci to tvrdil v jednej z reklám. […]


18. 08. 2016

Manažér úverov, Štúdia spotrebiteľských úverov v SR

Inštitút sporenia a investovania v svojej štúdií nehodnotil iba výhodnosť úverov ale aj spotrebiteľské orgánizácie. Ako obstálo Spotrebiteľské Centrum n.o.?


22. 07. 2016

Na Slovensku úraduje falošný exekútor: Zaplaťte, inak vám zhabem majetok

Podvodník posiela ľuďom listy a chce, aby zaplatili dlhy, ktoré nikdy nemali.


01. 07. 2016

Nebankovka Pohotovosť klamala o cenách, obviňujú ju z úžery

Pravdou však je, že Pohotovosť pre tieto praktiky riešila aj NBS. Ešte vlani rozhodla o tom, že nebankovka takto konať nesmie.


15. 05. 2016

Zaplatili za detskú izbu. Majú len jej návrh za 1500 eur

Manželia si objednali a zaplatili zálohu za detskú izbu od košickej spoločnosti A. M. Studio, ktorá im ponúkla návrh, výrobu a montáž detskej izby.


11. 05. 2016

Klub seniorov o exekúciach

Spotrebiteľskú poradňu Miestného úradu Bratislava – Ružinov navštívilo už niekoľko desiatok Ružinovčanov. Seniori sa najčastejšie sťažujú nielen na reklamácie ale aj na problémy s nebankovými spoločnosťami a predraženými exekúciami, v dnešnom senior klube sa s Miroslavom Antoňakom porozprávame nielen o tom ako sa exekúcii vyhnúť ale hlavne o tom ako sa brániť už začatej exekúcii za nesplatenú pôžičku nebankovej spoločnosti.


25. 04. 2016

Združenie stojace za protestami proti Macháčkovej nechce zdokladovať dar od Tiposu

Prievidzská primátorka spochybňuje použitie štátnych peňazí, ktoré boli určené na kampaň o právach spotrebiteľov. Spotrebiteľské Centrum o združení nikdy nepočulo.


21. 04. 2016

7 ročná záruka na tovary môže byť iba marketingovou stratégiou

Obchodné praktiky predávajúcich bývajú rôzne. Niektoré Vás presviedčajú o tom, že bez nich vás život nemá zmysel. Manželia si zakúpili masážny vankúš so sedem ročnou zárukou […]


20. 03. 2016

AAA trieda!

Automobily predávané v AAA Auto sú predávané spotrebiteľom so zmluvou v zmysle ktorej nemáte žiadne možnosti obrany.


26. 01. 2016

Spotrebiteľská poradňa

Bezplatná Spotrebiteľská Poradňa v prevádzke online na https://spotrebitelskaporadna.sk, telefonicky a prostredníctvom WhatsAppu cez číslo 0696 850 850 a osobne v poradenských kanceláriách Spotrebiteľského Centra.


15. 01. 2016

Bezplatná spotrebiteľská poradňa už aj v Ružinove

Spotrebiteľské centrum na miestnom úrade v Ružinove môžete navštíviť každý utorok od 14. do 16. hodiny a štvrtok od 15. do 17. hodiny.


12. 01. 2016

Ružinovčania môžu využiť služby spotrebiteľskej poradne

Bratislava-Ružinov pre svojich obyvateľov v spolupráci so Spotrebiteľským Centrom otvára bezplatnú spotrebiteľskú právnu poradňu. Ružinovčania sa tak budú môcť s odborníkmi poradiť, ako postupovať pri riešení […]


Zdieľať
Kam ďalej?
Späť na: O organizácii
Zdieľať
eSpotrebiteľ