Média o
Spotrebiteľskom Centre

Dôležité informácie a upozornenia spotrebiteľom zverejňované cez média.
Media research.

Prispejte 1 € mesačne na ochranu svojich práv


Krátko o Spotrebiteľskom Centre

Myšlienka vzniku Spotrebiteľského Centra sa zrodila v roku 2011 po úspešne ukončenom súdnom spore v kauze tzv. 60-eurových faktúr, v ktorej boli prevádzkovateľmi webových stránok požadované skryté úhrady za registráciu od novembra 2009, kedy sa táto kauza začala.

Pri riešení tejto kauzy sa ukázalo niekoľko závažných nedostatkov v oblasti ochrany spotrebiteľa a to najmä v tom, že na Slovensku napriek existencii niekoľkých desiatok spotrebiteľských združení, ktoré však nevykonávali činnosť alebo sa problematikou elektronického obchodu nechceli zaoberať.


Pokračovať v čítaní príbehu Spotrebiteľského Centra

Minulé roky


07. 06. 2018 Monitoring médií

Spotrebiteľské organizácie žiadajú ministra financií, aby prehodnotil povinné zverejňovanie rozhodnutí NBS

Spotrebiteľské organizácie žiadajú ministra financií, aby prehodnotil návrh, ktorý má stopnúť zverejňovanie neprávoplatných rozhodnutí vydaných Národnou bankou Slovenska. Zverejňovanie má zrušiť novela zákona, ktorá je v parlamente.


28. 03. 2018 Monitoring médií

Pána Emila otravuje nebankovka pre dlh, lebo si ho zrejme s niekým pomýlili

Požičali si a mysleli, že všetko už splatili. No starý dlh im nedá spať. Nebankovka žiada peniaze od ľudí aj po 20-tich rokoch. Kontaktuje dlžníkov, rodinu, priateľov, píše listy do zamestnania.


15. 03. 2018 Monitoring médií

Prihlasovanie do konkurzu Rapidu life zneprehľadňuje výmena správcov

Riaditeľ Spotrebiteľského centra Miroslav Antoňak, ktorý zastupuje 4 900 klientov, nie je podľa finweb.hnonline.sk z tejto výmeny nadšený. „Nie je to úplne štandardné. Ľudia, ktorí ešte nestihli odoslať prihlášku, ju musia poslať na novú adresu. Nový správca sa musí oboznámiť s celým prípadom,“ uviedol.


12. 03. 2018 Monitoring médií

Konkurz na Rapid life: Máte už len 3 dni, aby ste neprišli o svoje peniaze!

Máte svoje peniaze v poisťovni Rapid life, na ktorej majetok súd v januári vyhlásil konkurz? Pozor, na podanie konkurznej prihlášky máte už len tri dni. Peniaze, ktoré si nebudete uplatňovať v konkurze už nikdy nezískate!


15. 02. 2018 Monitoring médií

Slovenský klient je pre nebankovky ľahká obeť

Počkať zopár rokov, kým narastú úroky, a potom obrať dlžníka o posledné drobné. Špekulatívne praktiky nebankoviek a vymáhačských spoločností dostali zelenú. Ústavný súd minulý týždeň rozhodol, že súdy nemusia zisťovať, či je vymáhaný dlh premlčaný, alebo nie.


15. 02. 2018 Monitoring médií

Pred ôsmimi rokmi si v núdzi požičala 100 eur. A už to stokrát oľutovala

Dlh od nej vymáhajú ako z detektívky, aj keď ho zaplatila. Pred ôsmimi rokmi si v núdzi požičala 100 eur. A už to stokrát oľutovala! Andrea bola krátko po pôrode, keď nedokázala zaplatiť dve splátky.


02. 02. 2018 Monitoring médií

Ak sa ľudia neprihlásia, peniaze ostanú bývalému vedeniu Rapidu

Pohľadávky, ktoré si ľudia neuplatnia v konkurze, zaniknú, varuje v rozhovore pre HNtelevíziu riaditeľ Spotrebiteľského Centra Miroslav Antoňak.


25. 01. 2018 Monitoring médií

Klub Seniorov o spotrebiteľskej poradni

Od 56 minúty si môžete pozrieť krátku reportáž o činnosti Spotrebiteľskej poradne v Bratislavskom Ružinove.


18. 01. 2018 Monitoring médií

Rapid life čelí konkurzu, Spotrebiteľské Centrum zastupuje tisícky poistencov

Okresný súd Košice I. začal vo štvrtok 18. januára voči spoločnosti Rapid life životná poisťovňa konkurzné konanie. Informáciu o tom zverejnil súd v Obchodnom vestníku SR.


18. 01. 2018 Monitoring médií

Konkurz Rapid life bol začatý

Okresný súd Košice I. dnes (18.01.2018) začal konkurz životnej poisťovne Rapid life. Spotrebiteľské Centrum uplatňuje práva spotrebiteľov v súdnych sporoch voči životnej poisťovni od roku 2016 a momentálne zastupuje bezmála 4 000 poistencov životnej poisťovne Rapid life, ktorých bude ďalej zastupovať aj v konkurznom konaní.


18. 01. 2018 Monitoring médií

Na vyplatenie klientov Rapidu treba viac než len konkurz

Otázky a odpovede: Na to, aby klienti dostali svoje peniaze, štandardné spôsoby stačiť nebudú. Klientov Rapid life dlhodobo zastupuje Spotrebiteľské Centrum Miroslava Antoňaka.


09. 01. 2018 Monitoring médií

Spotrebiteľská poradňa v Ružinove vstúpila do tretieho roka

Problémy s reklamáciou. Exekúcia. Problémy s odstúpením od zmluvy. Spotrebiteľská poradňa v Bratislavskom Ružinove vstúpila do tretieho roka svojej činnosti. V roku 2017 navštívilo poradňu 140 spotrebiteľov.


Zdieľať
Kam ďalej?
Späť na: O organizácii
Zdieľať
eSpotrebiteľ