21. 06. 2020

Dôležitá zmena pre klientov poisťovne Rapid life

Podmienkou zastupovania spotrebiteľa v konaní pred súdom je členstvo v Spotrebiteľskom Klube. Spotrebitelia, ktorých v konkurznom konaní životnej poisťovne Rapid life zastupuje Spotrebiteľské Centrum tak môžu získať štandardné členstvo výrazne výhodnejšie.
09. 06. 2020
eSpotrebiteľ

Klienti poisťovne Rapid life ktorých zastupujeme v konkurznom konaní si musia aktivovať účet eSpotrebiteľ

Bezplatný účet eSpotrebiteľ slúži na jednoduchšiu komunikáciu medzi Spotrebiteľským Centrom a zastupovaným klientom. Spotrebiteľom však prináša aj ďalšie vymoženosti.
08. 06. 2020
V košickom sídle bývalej poisťovne Rapid Life zasahovali policajti. V objekte mali nájsť rádioaktívny materiál

V budove Rapid Life zasahovali cez víkend policajti. V objekte našli rádioaktívny materiál

V bývalej budove radiologického ústavu v Košiciach na Grabiarskej ulici našli nebezpečné látky. Prípadom sa okamžite začala zaoberať polícia a vyšetrovací tím.
01. 06. 2020
Sprytzova-sudkyna-okresny-sud-kosice-naka-rapid-life

Vyšetrovateľ NAKA začal konať voči sudkyni košického okresného súdu

Ešte v decembri minulého roka (16.12.2019) podalo Spotrebiteľské Centrum oznámenie o skutočnostiach naznačujúcich spáchanie niektorého z trestných činov podľa Trestného poriadku. Dopustiť sa ich mali členovia predstavenstva životnej poisťovne Rapid life a sudkyňa Okresného súdu v Košiciach.
30. 01. 2020
Konkurz Rapid life trvá dva roky

Dva roky od vyhlásenia konkurzu Rapid life. Prieťahy a nečinnosť, poistenci stále bez peňazí

Ani dva roky od vyhlásenia konkurzu na majetok životnej poisťovne Rapid life sa neuskutočnila veriteľská schôdza. Sú prieťahy v konkurznom konaní a nečinnosť správcu zámer?
24. 10. 2019
rapidlife_naka-talan-fiala-mucha-presov

Poškodení klienti konfrontovali bývalé vedenie poisťovne Rapid life

Poškodení klienti životnej poisťovne Rapid life, ktorá je v konkurze, v stredu vyzvali prezidenta Policajného zboru SR Milana Lučanského, aby zriadil vyšetrovací tím a zabezpečil tak hladký priebeh vyšetrovania kauzy s takmer 15.000 bývalými klientmi poisťovne. Poisťovňa, ktorá ich mala poškodiť o viac ako 25 miliónov eur, skončila v konkurze. V stredu sa poškodení stretli pred budovou Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), expozitúrou Východ v Prešove.
18. 03. 2019
kuklaci-rapid-life

Bývalé vedenie životnej poisťovne Rapid life obvinené z obzvlášť závažných zločinov

Vyšetrovatelia NAKA východ obvinili osem manažérov skrachovanej poisťovne Rapid life. Policajti zaistili aj budovu poisťovne.
28. 02. 2019
spis_rapid-life-kosice

Nekompetentné vyjadrenia vyšetrovateľa Chujaca

Vyjadrenie vyšetrovateľa je nekompetentné, rozhodol v kauze Rapid prokurátor. Polícia okrem aktuálneho obvinenia súbežne vyšetruje aj úplatok, ktorí poskytli dvaja manažéri Rapidu a tiež poškodzovanie 15-tisíc klientov, kde avizuje čoskoro rozhodnutie.
26. 02. 2019
Rapid-life-billboard-NBS

Bývalé vedenie poisťovne Rapid life má podľa NBS zvláštny druh beztrestnosti pod ochranou niektorých predstaviteľov orgánov činných v trestnom konaní

Polícia SR v pondelok (25. 2.) informovala, že dvaja pracovníci NBS sa mali dopustiť obzvlášť závažného zločinu protiprávnym rozhodnutím o zavedení nútenej správy v prípade poisťovne Rapid life.
eSpotrebiteľ