30. 01. 2020
Konkurz Rapid life trvá dva roky

Dva roky od vyhlásenia konkurzu Rapid life. Prieťahy a nečinnosť, poistenci stále bez peňazí

Ani dva roky od vyhlásenia konkurzu na majetok životnej poisťovne Rapid life sa neuskutočnila veriteľská schôdza. Sú prieťahy v konkurznom konaní a nečinnosť správcu zámer?
24. 10. 2019
rapidlife_naka-talan-fiala-mucha-presov

Poškodení klienti konfrontovali bývalé vedenie poisťovne Rapid life

Poškodení klienti životnej poisťovne Rapid life, ktorá je v konkurze, v stredu vyzvali prezidenta Policajného zboru SR Milana Lučanského, aby zriadil vyšetrovací tím a zabezpečil tak hladký priebeh vyšetrovania kauzy s takmer 15.000 bývalými klientmi poisťovne. Poisťovňa, ktorá ich mala poškodiť o viac ako 25 miliónov eur, skončila v konkurze. V stredu sa poškodení stretli pred budovou Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), expozitúrou Východ v Prešove.
18. 03. 2019
kuklaci-rapid-life

Bývalé vedenie životnej poisťovne Rapid life obvinené z obzvlášť závažných zločinov

Vyšetrovatelia NAKA východ obvinili osem manažérov skrachovanej poisťovne Rapid life. Policajti zaistili aj budovu poisťovne.
28. 02. 2019
spis_rapid-life-kosice

Nekompetentné vyjadrenia vyšetrovateľa Chujaca

Vyjadrenie vyšetrovateľa je nekompetentné, rozhodol v kauze Rapid prokurátor. Polícia okrem aktuálneho obvinenia súbežne vyšetruje aj úplatok, ktorí poskytli dvaja manažéri Rapidu a tiež poškodzovanie 15-tisíc klientov, kde avizuje čoskoro rozhodnutie.
26. 02. 2019
Rapid-life-billboard-NBS

Bývalé vedenie poisťovne Rapid life má podľa NBS zvláštny druh beztrestnosti pod ochranou niektorých predstaviteľov orgánov činných v trestnom konaní

Polícia SR v pondelok (25. 2.) informovala, že dvaja pracovníci NBS sa mali dopustiť obzvlášť závažného zločinu protiprávnym rozhodnutím o zavedení nútenej správy v prípade poisťovne Rapid life.
25. 11. 2018
Rapid-life-billboard-NBS

558 eur cash a sporné milióny. Takýto je majetok poisťovne Rapid life

Začiatkom novembra zverejnila konkurzná správkyňa životnej poisťovne Rapid life v obchodnom vestníku súpis majetku poisťovne, v ktorom sú zahrnuté aj miliónové pohľadávky voči Národnej banke Slovenska.
13. 09. 2018
spotrebitelskecentrum_naka-policia-prezident-gaspar

Tisícky klientov Rapid Life čakajú na vyriešenie situácie. Agenda doteraz leží v súkromnom archíve

Tisícky klientov skrachovanej Rapid Life, ktorá je v konkurze, očakávali že polícia bude v prípade konať okamžite. Dodnes ale Národná kriminálna agentúra neprevzala všetky dokumenty spoločnosti, ktoré pre trestné konanie nevyhnutne potrebuje. Správkyňa desiatky tisíc poistných zmlúv a dokumentov pre vyšetrovateľov pracne skompletizovala, no doteraz ležia v súkromnom archíve.
08. 09. 2018
rapid-life-zakaznicke-centrum

V kauze Rapid life súd požiadal NAKA o sprístupnenie účtovníctva

V kauze košickej životnej poisťovne Rapid life stále prebieha spracovávanie pohľadávok veriteľov správkyňou konkurznej podstaty poisťovne.
02. 09. 2018
Budova Rapid Life2

NAKA po roku „vyšetrovania“ preberie dokumenty skrachovanej poisťovne Rapid life

Po viac než roku od podania trestného oznámenia preberie 4. septembra Národná kriminálna agentúra dokumenty zadržané po zavedení nútenej správy, z ktorých má byť zrejmé zanedbanie povinností bývalého vedenia poisťovne Rapid life pri správe cudzieho majetku.
eSpotrebiteľ