01. 12. 2017
rapid-life_spotrebitelskecentrum

Konkurz Rapid life sa začína, trvať môže roky

Košický súd obdržal od nútenej správkyne Rapid life návrh na vyhlásenie konkurzu, začať sa má už v decembri.
27. 09. 2017
Spotrebitelske Centrum: Rapid bol tunel.

Prečo ešte nezačal konkurz Rapid life a aké spory sú v jeho pozadí

Poisťovňa má miliónové dlhy a nevie vyplácať klientov. Napriek tomu sa jej konkurz ešte nezačal. Prečo? Dozviete sa v zajtrajšom vydaní SME alebo v platenej verzii na webe.
06. 09. 2017
SpotrebitelskeCentrum_rapi-life-333-trestnych-oznameni

Klientom poisťovne Rapid life sa postup polície nepozdáva

Približne pred mesiacom podala nútená správkyňa trestné oznámenie, v zmysle ktorého sa malo bývalé vedenie Rapid life dopúšťať závažných trestných činov ako je podvod, kapitálový podvod, klamanie alebo poškodzovanie spotrebiteľa a veriteľov. Napriek tomu, že takéto závažné trestné oznámenie bolo podané, polícia doposiaľ podľa našich informácií nevykonala absolútne nič
16. 08. 2017
Zufalstvo

Hrozilo, že skrachovanému Rapidu ešte budú musieť platiť. Nútená správkyňa zastavila exekúcie klientov

Hoci klienti skrachovaného Rapid lifu majú len malú šancu, že uvidia svoje peniaze, časti z nich navyše hrozilo, že ešte budú musieť doplácať. Ako v júli informovali HN, problémom ostali exekúcie.
10. 08. 2017
spotrebitelskecentrum_naka-policia-prezident-gaspar

Za „úplatky“ pracovníkom NBS môže byť obvinené aj bývalé vedenie Rapid life

Na dnešnej tlačovej konferencii k činnosti Národnej kriminálnej agentúry Policajného zboru odzneli informácie súvisiace s činnosťou životnej poisťovne Rapid life. Policajný prezident nevylúčil možné stíhanie bývalého vedenia poisťovne. Počet individuálnych trestných oznámení klientov poisťovne zverejniť momentálne polícia nevie.
10. 08. 2017
kuklaci-rapid-life2

Začnú kriminalisti zatýkať aj klientov Rapidu? (Komentár)

Policajti z košickej expozitúry elitnej Národnej kriminálnej agentúry si naplánovali služobnú cestu do Bratislavy a zatkli riaditeľa jedného z odborov Národnej banky Slovenska. Tak to aspoň upresnil zdroj HN. Samotná polícia vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie podrobnejšie informácie poskytne až neskôr, keď to jednotlivé úkony dovolia, uviedla pre TASR.
09. 08. 2017
kuklaci-rapid-life

Podarí sa bývalému vedeniu poisťovne zmariť konkurzu Rapid life?

Spoločnosť AB Real, na ktorú previedlo bývalé vedenie zvyšky majetku stroskotanej poisťovne Rapid life, ponúka garanciu, že v prípade, ak im Národná banka Slovenska (NBS) vyplatí peniaze zo súdneho sporu za zle vypočítaný poistný vzorec, klienti dostanú svoje peniaze.
03. 08. 2017

Nútená správkyňa podala trestné oznámenie na bývalé vedenie Rapid life

Nútená správkyňa Irena Sopková prevzala kontrolu nad Rapid life-om v júni. Okrem toho, že v košickej poisťovni nenašla takmer žiadny majetok, narazila aj na podozrenia z nelegálnych praktík. Hovorí o celej sérií trestných činov - poškodzovanie spotrebiteľa, podvodný úpadok, podvod a kapitálový podvod.
03. 08. 2017
Na webe sa objavila stránka, kde syn majiteľa Rapidu sľubuje ľuďom, že neprídu ani o cent.
31. 07. 2017
rapid-life-talan-peter-bezak-martin

Klienti garancii od Rapidu neveria

Pôvodný šéf poisťovne nechcel hovoriť o prípadoch konkrétnych ľudí, kontroverzné podmienky obhajoval
27. 07. 2017
Spotrebitelske Centrum: Rapid bol tunel.

Rapídne vyparenie majetku

Výroky zo strany bývalého manažmentu poisťovne Rapid Life o tom, že guvernér Jozef Makúch môže byť trestne stíhaný, sú zrelé na dohľad, ale na odborný dohľad psychiatra.
23. 07. 2017

Právnik nespokojných klientov na rovinu: Rapid life bol cielene a dlhodobo tunelovaný

Zodpovedné za to je podľa Miroslava Antoňaka predstavenstvo spoločnosti so súhlasom personálne prepojenej dozornej rady.
Elektronická Podateľňa