15. 03. 2021
Obmedzme používanie jednorázových plastov, vyzývajú spotrebitelia

Obmedzme používanie jednorázových plastov, vyzývajú spotrebitelia

Témou Svetového dňa práv spotrebiteľov 2021 je „boj proti znečisteniu plastmi“. Cieľom je zvýšiť povedomie o udržateľnej spotrebe a postupoch zameraných na výrobu a spotrebu plastov, ktoré predstavujú veľký problém v znečisťovaní životného prostredia.
24. 01. 2021

Spoločným nakupovaním môžu spotrebitelia ušetriť desiatky eur

Kolektívne nakupovanie umožňuje spotrebiteľom aj v ťažkých časoch ušetriť desiatky eur za tovary, výrobky či služby bežnej spotreby.
04. 08. 2020
pohladnica-pohotovost-vymahanie-pohladavok

Našli ste si v schránke túto „pohľadnicu“? Obráťte sa na políciu

Nebanková spoločnosť POHOTOVOSŤ prelomila pomyselné dno vymáhania pohľadávok. Spotrebiteľom posiela (doručuje) listové zásielky vo forme korešpondenčných lístkov s výzvou na spätný kontakt v údajne dôležitej veci. Zisťovali sme o akú vec sa jedná. 
24. 07. 2020
zdruzenie dovolenky z dovodu coronavirusu

Slováci zmenili dovolenkové chute, odrádza ich aj nekorektné správanie niektorých cestoviek

Krach cestoviek nie je ani napriek pomoci štátu vylúčený. O vouchery nie je veľký záujem. Plán na záchranu cestoviek, ktorý okrem nás zvolilo aj 11 ďalších krajín, kritizuje aj Európska komisia či Spotrebiteľské centrum, ktorí stoja na strane dovolenkárov. Voucher má byť podľa nich dobrovoľný, nie povinný.
14. 07. 2020
Spotrebiteľské Centrum prišlo s Vlastným riešením ako pomôcť klientom i cestovným kanceláriam. Bude ich žalovať.

Nečakajte! Nevyplatených peňazí za neuskutočnený zájazd sa domáhajte cez súd

Spotrebiteľské Centrum upozorňuje cestujúcich, ktorí kvôli pandémii nemohli vycestovať na objednané zájazdy a nepristúpili na zmenu zmluvy.
22. 06. 2020
Pozor na Centrálný register dlžníkov SR! Falošný register si za overenie identity pýta 500 eur a vydáva falošné potvrdenia

Pozor na Centrálny register dlžníkov SR! Falošný register si za overenie identity pýta 500 eur a vydáva falošné potvrdenia

Na falošný register upozorňovala v minulosti Národná banka Slovenska i Slovenská obchodná inšpekcia. Napriek tomu stále funguje.
16. 06. 2020
MHSR

Ministerstvo hospodárstva zabúda na spotrebiteľské združenia

Stav ochrany a vymožiteľnosti práv slovenských spotrebiteľov je alarmujúci, upozorňuje Spotrebiteľské Centrum.
09. 06. 2020
eSpotrebiteľ

Klienti poisťovne Rapid life ktorých zastupujeme v konkurznom konaní si musia aktivovať účet eSpotrebiteľ

Bezplatný účet eSpotrebiteľ slúži na jednoduchšiu komunikáciu medzi Spotrebiteľským Centrom a zastupovaným klientom. Spotrebiteľom však prináša aj ďalšie vymoženosti.
01. 06. 2020
Sprytzova-sudkyna-okresny-sud-kosice-naka-rapid-life

Vyšetrovateľ NAKA začal konať voči sudkyni košického okresného súdu

Ešte v decembri minulého roka (16.12.2019) podalo Spotrebiteľské Centrum oznámenie o skutočnostiach naznačujúcich spáchanie niektorého z trestných činov podľa Trestného poriadku. Dopustiť sa ich mali členovia predstavenstva životnej poisťovne Rapid life a sudkyňa Okresného súdu v Košiciach.
eSpotrebiteľ