25. 11. 2018
Rapid-life-billboard-NBS

558 eur cash a sporné milióny. Takýto je majetok poisťovne Rapid life

Začiatkom novembra zverejnila konkurzná správkyňa životnej poisťovne Rapid life v obchodnom vestníku súpis majetku poisťovne, v ktorom sú zahrnuté aj miliónové pohľadávky voči Národnej banke Slovenska.
26. 10. 2018
Pripravený na práva spotrebiteľov

Je váš podnik pripravený na práva spotrebiteľov? Zistite to na školení

Sú postupy vašej spoločnosti pri vybavovaní žiadosti spotrebiteľa správne? Odpoveď nielen na túto otázku získajú malý a stredný podnikatelia na bezplatnom školení Consumer Law Ready - Pripravený na spotrebiteľské práva, akreditovanom Európskou komisiou.
16. 08. 2018
madarske-dialnicne-znamky-e-matrica-petkov-strelak-dialnicna-znamka-poplatok

Slovenské súdy asistujú pri vymáhaní poplatkov za spoplatnené cesty v Maďarsku

Nezaplatili ste diaľničnú známku v Maďarsku riadne a včas? Po návrate z letnej dovolenky Vás môže nepríjemne prekvapiť list bratislavskej advokátskej kancelárie STRELÁK & PETKOV s oznámením o vymáhaní pohľadávky necelých 90 eur. Pozreli sme sa nato, čo predchádza výzve na zaplatenie pohľadávky - "mimosúdne".
10. 08. 2018
pohotovost_minipozicka_minihotovost_SK

Nebankovka blízka POHOTOVOSTI požičiava peniaze bez licencie

Národná banka Slovenska vydala upozornenie, ktorým varuje spotrebiteľskú verejnosť pred českou nebankovkou MINIHOTOVOST, SE. Tá požičiava peniaze na Slovensku i napriek tomu, že jej centrálna banka žiadne povolenie na poskytovanie úverov a pôžičiek pre spotrebiteľov neudelila.
01. 08. 2018
SPIS_euro-peniaze-eurominca-pozicka-uver-eur8

Ani v prípade neuhradenia dlhu, NEmôže byť u Vás vykonaná osobná návšteva

"Zároveň Vám dávame na vedomie, že v prípade neuhradenia vyššie uvedeného dlhu, môže byť u Vás vykonaná osobná návšteva zástupcom poverenej advokátskej kancelárie, za účelom zistenia Vašich majetkových pomerov a zaplatenia Vášho dlhu.." Takýmto povzbudivým frázam v listoch od inkasných spoločností odzvonilo.
25. 07. 2018

pozickaokamzite.com je podvod. Namiesto úveru prídete o peniaze

K úveru sa prostredníctvom portálov www.pozickaokamzite.com a www.hotovostnapozicka.com nedostanete. Od spotrebiteľov žiadajúcich úver vylákajú peniaze na úhradu zálohy vopred. Takéto konanie zákon nepovoľuje.
17. 06. 2018
provident-financial_01-nestandard1

Likvidácia nebankovky Provident pripraví spotrebiteľov o peniaze

Prerušiť likvidáciu nebankovky Provident Financial mienilo Spotrebiteľské Centrum, vyhlásením konkurzu na nebankovku. Návrh na vyhlásenie konkurzu nakoniec, centrum nepodá.
06. 06. 2018
NBS-ke sa zverejňovanie neprávoplatných rozhodnutí nepáči

NBS-ke sa zverejňovanie neprávoplatných rozhodnutí nepáči

V decembri minulého roka pribudla Národnej banke Slovenska nová povinnosť zverejňovať neprávoplatné rozhodnutia. Vďaka ich zverejňovaniu môže spotrebiteľská verejnosť čiastočne kontrolovať činnosť regulátora. To sa mu však nepáči.
05. 06. 2018
Podanie návrhu na vyhlásenie konkurzu stojí 1650 eur. Vyzbierať sa musia klienti nebankovky

Podanie návrhu na vyhlásenie konkurzu stojí 1650 eur. Vyzbierať sa musia klienti nebankovky Provident

Spotrebiteľské Centrum v polovici mája zverejnilo výzvu na verejnú zbierku, ktorou chce vyzbierať 1650 eur na úhradu súdneho poplatku. Ten bude potrebné zaplatiť pred podaním návrhu na vyhlásenie konkurzu Endepro s.r.o. (Provident Financial s.r.o.).
Elektronická Podateľňa