Alza.sk v reklame opäť zavádza. Kuriérska spoločnosť cez víkendy nedoručuje

Zelený panáčik v reklame Alza.sk krikľavým hlasom informuje spotrebiteľov o možnosti doručovania tovarov aj počas víkendov.

Zelený panáčik v reklame Alza.sk krikľavým hlasom informuje spotrebiteľov o možnosti doručovania tovarov aj počas víkendov.

Zelený panáčik v reklame Alza.sk krikľavým hlasom informuje spotrebiteľov o možnosti doručovania tovarov aj počas víkendov.

Na Spotrebiteľské Centrum n.o. sa obrátil spotrebiteľ prostredníctvom spotrebiteľskej poradne so svojou otázkou či je konanie spoločnosti Alza.sk v súlade s platnou legislatívou.

Spotrebiteľ v svojej otázke uviedol, že v reklame Alza.sk je uvedená mylná informácia o doručovaní počas víkendov, čo sa rozhodol využiť. Objednal si tovar v piatok s očakávaním, že mu bude počas víkendu doručený čo prevádzkovateľ e-shopu Alza.sk potvrdil v svojej emailovej korešpondencii. Tovar bol doručený až v pondelok. Alza.sk si to vysvetľuje po svojom. Chybu podľa nich spravila kuriérska spoločnosť.

Je všeobecne známe, že kuriérske a distribučné spoločnosti počas víkendov zásielky nedoručujú a s touto informáciou je uzrozumená aj Alza.sk. Žiadne špeciálne dohody o doručovaní medzi kuriérskou spoločnosťou a Alza.sk neexistujú, vyplýva zo stanoviska kuriérskej spoločnosti, ktoré bolo oznámené spotrebiteľovi.

Na základe uvedeného sa domnievame, že reklama spotrebiteľov zavádza čím sú porušené ustanovenia zákona o ochrane spotrebiteľa. Z reklamnej komunikáciemôže spotrebiteľ nadobudnúť mylný dojem, že spoločnosť je schopná doručiť objednaný tovar aj počas víkendov a sviatkov. Pravdou však je, že si ho môže vyzdvihnúť počas víkendov na prevádzach Alza.sk.

DISKUSIA K ČLÁNKU

Kliknutím na reklamu nás podporíte!

Na konci každého článku nájdete reklamu, na ktorú prosíme kliknite po prečítaní článku. Podporíte nás približne jedným centom.

Ďakujeme!