Spotrebitelia, ktorých Spotrebiteľské Centrum zastupovalo v súdnych sporoch (podali žiadosť v období od 01.01.2015 do 31.07.2017) voči životnej poisťovni Rapid life budú musieť doručiť nové splnomocnenia k zastupovaniu. Dôvodom je tá skutočnosť, že pôvodné splnomocnenia neboli určené pre zastupovanie v konkurznom konaní ale na zastupovanie v súdnych sporoch. V zásade sa nejedná o chybu ako takú keďže rozsah splnomocnení je možné aplikovať aj na konkurzné konanie . Napriek tomu, že zmena splnomocnení pre Spotrebiteľské Centrum predstavuje viac práce chceme mať 100%-tnú istotu vo všetkých našich krokoch.


„Reagovať na klamstva a zavádzajúce bludy Talána z Rapid life nemá zmysel“ uviedol Antoňak v reakcii na „exkluzívny rozhovor“ s predsedom predstavenstva Rapid life zverejnený na Facebooku.
Ak pán Talán chce ľudom čosi odkazovať, nech začne tým, že poistencom vysvetlí prečo nevytvárala poisťovňa pod jeho vedením technické rezervy a kde sú peniaze z poisťovne.


Približne pred mesiacom podala nútená správkyňa trestné oznámenie, v zmysle ktorého sa malo bývalé vedenie Rapid life dopúšťať závažných trestných činov ako je podvod, kapitálový podvod, klamanie alebo poškodzovanie spotrebiteľa a veriteľov. Napriek tomu, že takéto závažné trestné oznámenie bolo podané, polícia doposiaľ podľa našich informácií nevykonala absolútne nič


Od zverejnenia zistení nútenej správkyne o tom čo všetko sa dialo v životnej poisťovni Rapid life uplynú už čoskoro dva mesiace a približne toľko času uplynie aj od podania trestného oznámenia na bývalé vedenie poisťovne. Polícia napriek závažnosti trestných oznámení neurobila absolútne nič.


Vyšetrovanie trestných oznámení nespokojných klientov poisťovne Rapid life, ktoré boli v minulosti ukončené, sa môže opäť otvoriť. Pripúšťa to policajný prezident Tibor Gašpar. „Ak sa zistia nové informácie, ktoré neboli známe ku dňu rozhodnutia, tak sa môže vo veci ďalej konať,“ uviedol na stredajšej tlačovej konferencii.


Hoci klienti skrachovaného Rapid lifu majú len malú šancu, že uvidia svoje peniaze, časti z nich navyše hrozilo, že ešte budú musieť doplácať. Ako v júli informovali HN, problémom ostali exekúcie.


Na dnešnej tlačovej konferencii k činnosti Národnej kriminálnej agentúry Policajného zboru odzneli informácie súvisiace s činnosťou životnej poisťovne Rapid life. Policajný prezident nevylúčil možné stíhanie bývalého vedenia poisťovne. Počet individuálnych trestných oznámení klientov poisťovne zverejniť momentálne polícia nevie.


Policajti z košickej expozitúry elitnej Národnej kriminálnej agentúry si naplánovali služobnú cestu do Bratislavy a zatkli riaditeľa jedného z odborov Národnej banky Slovenska. Tak to aspoň upresnil zdroj HN. Samotná polícia vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie podrobnejšie informácie poskytne až neskôr, keď to jednotlivé úkony dovolia, uviedla pre TASR.


Spoločnosť AB Real, na ktorú previedlo bývalé vedenie zvyšky majetku stroskotanej poisťovne Rapid life, ponúka garanciu, že v prípade, ak im Národná banka Slovenska (NBS) vyplatí peniaze zo súdneho sporu za zle vypočítaný poistný vzorec, klienti dostanú svoje peniaze.


Nútená správkyňa Irena Sopková prevzala kontrolu nad Rapid life-om v júni. Okrem toho, že v košickej poisťovni nenašla takmer žiadny majetok, narazila aj na podozrenia z nelegálnych praktík. Hovorí o celej sérií trestných činov – poškodzovanie spotrebiteľa, podvodný úpadok, podvod a kapitálový podvod.


Na webe sa objavila stránka, kde syn majiteľa Rapidu sľubuje ľuďom, že neprídu ani o cent.


Pôvodný šéf poisťovne nechcel hovoriť o prípadoch konkrétnych ľudí, kontroverzné podmienky obhajoval


Výroky zo strany bývalého manažmentu poisťovne Rapid Life o tom, že guvernér Jozef Makúch môže byť trestne stíhaný, sú zrelé na dohľad, ale na odborný dohľad psychiatra.


Bývalé vedenie životnej poisťovne Rapid life ponúka poškodeným klientom „garanciu“ spočívajúcu v tom, že ak sa na eseročku AB REAL, s.r.o., Košice poškodený obrátia získajú svoje peniaze späť. Pozreli sme sa však lepšie na túto ponuku.


Zodpovedné za to je podľa Miroslava Antoňaka predstavenstvo spoločnosti so súhlasom personálne prepojenej dozornej rady.