Bezplatná spotrebiteľská poradňa v Humennom

Spotrebiteľská poradňa v Humennom

Mediačno-poradenská kancelária Spotrebiteľského Centra – neziskovej organizácie sídli na Kukorelliho ulici č. 60 a svoje služby poskytuje spotrebiteľom v utorok a štvrtok od 10. do 14. hodiny vďaka spolupráci medzi neziskovkou a mediátorkou JUDr. Andreou Kanoczovou. Tá občanom Humenného a okolia pomôže nielen s reklamáciou tovaru, či nevýhodnou pôžičkou ale taktiež poskytne aj právnu pomoc vrámci mediácie aj v dedičskom, obchodnom či inom konaní.

Kancelária spotrebiteľskej poradne sa nachádza na druhom poschodí číslo dverí 324.

V poradni si môže občan nechať skontrolovať výhodnosť uzatvorených zmlúv, alebo požiadať o zastupovanie v súdnom spore. „Radu dostanú občania bez ohľadu na výšku príjmu alebo dôchodku. Jedinou podmienkou je, aby boli spotrebiteľmi a mali dostatok listinných podkladov, najmä zmlúv,“ upozornil generálny riaditeľ Spotrebiteľského Centra Miroslav Antoňak.

Ako pripomenul, v poradni nájdu pomoc aj tí, voči ktorým je vedená exekúcia pre nesplatené a často nesplatiteľné dlhy. Spotrebiteľskému Centru sa podľa Antoňaka podarilo počas tohto roka zastaviť už niekoľko stoviek exekučných konaní vedených voči spotrebiteľom práve pre takéto dlžoby.

„Neúmerné zadlženie občanov a milióny vedených exekučných konaní sú neblahým následkom nedostatočnej regulácie a absentujúceho finančného vzdelávania. Počas tohto roka prijalo Spotrebiteľské Centrum na mimosúdne riešenie viac ako tisícku podnetov a úspešne zastupuje občanov vo viac ako 1400 súdnych sporoch, z ktorých podstatnú časť tvoria nebankové subjekty a košická životná poisťovňa. Naším cieľom je zvýšiť povedomie občanov o ich spotrebiteľských právach a možnostiach ochrany voči nekalým a neférovým praktikám obchodníkov” dodal Antoňak.

Prečítajte si oznamy môžu byť dôležité

Zobraziť štatistiky osobných konzultácii v humenskej poradni

Po vlastných

Výhodou malého mesta je, že sa všade dostanete po vlastných. Prospeje to vášmu zdraviu.

Pochádzate z Humenného a potrebujete pomoc?

Zavolajte nám: 0950 352 442


Telefonické poradenstvo je na vyššie uvedenom telefónnom čísle poskytované výhradne občanom s pobytom v prešovskom a košickom samosprávnom kraji a to v utorok a štvrtok od 10.00 do 14.00.

Podporiť spotrebiteľskú poradňu    Nedá sa dovolať? Napíšte nám svoju otázku cez poradňu